Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fotokurzy

Pro začátečníky i pokročilé

Fotografické kurzy v Českých Budějovicích pořádám od roku 2012. Výhodou kurzů pro začátečníky a pokročilé je omezený počet 6 - 8 účastníků, kterým se lektor Jiří Tvaroh intenzivně věnuje. Využijte možnost dárkové poukázky.

Dvakrát ročně vedu v Praze v Centru Fotoškoda tématické workshopy věnované svatební a společenské fotografii. V roce 2022 jsme se jako lektor účastnil Fotoexpedice do Jihoafrické republiky ve spolupráci s Original Safari.

Videopředstavení

Jak probíhají fotokurzy a co vše nabízím?

Zaměření kurzů

Mobil Foto

1 den, České Budějovice

Uchop svůj smartphone a připoj se k nám na jednodenní dobrodružství fotografie! V kurzu Mobil Foto se naučíš, jak maximálně využít tvůj mobilní telefon pro zachycení úchvatných snímků.

Prozkoumáme kompozici, světlo a barvy, abychom odhalili tajemství vytváření působivých fotografií. Po teoretickém úvodu strávíme 1-2 hodiny praktickým focením v terénu, kde si osvojíš základní dovednosti a techniky. Přidej se k nám a transformuj svůj pohled na svět skrze objektiv mobilu!

Zjistit podrobnosti

Foťák Začátečníci

2 dny, České Budějovice

Cílem kurzu je naučit vás využívat fotoaparát na jiné než plně automatické režimy (zelený čtverec, režim portréty, krajina, makro..). Nevíte, co je to čas, clona, citlivost? Kdy a jak správně tyto hodnoty nastavit? Jste správně na kurzu pro začátečníky.

Ono pochopení pak vede k zásadně odlišným snímkům. Pro začátek je jedno, zda fotíte na mobil, bezzrcadlovku, kompatní fotoaparát či klasickou zrcadlovku.

Zjistit podrobnosti

Foťák Pokročilý

2 dny, České Budějovice

Cílem kurzu je rozvinout u fotografů myšlení (technické i výtvarné) nad snímkem, ještě než stisknou spoušť. Naučit, jak využívat techniku s ohledem na její omezení v extrémnějších situacích.

Co to v praxi znamená? Prví den odpoledne fotíme v divadle či sport v interiéru. Druhý den jsou k dispozici 3-4 modelky. Budeme se věnovat komunikaci, svícení, pózování, nastavení fotoaparátu, technice.. v závěru kurzu editace foto.

Zjistit podrobnosti

Svatební

odpoledne, Praha

Kurz je určen pro všechny, kteří chtěji proniknout do tajů svatebního fotografování a dozvědět se tipy a triky přímo z praxe.

Přímo na kurzu si pod vedením lektora zkusíte přímo na workshopu nafotit novomanželský pár a zachytit související detaily svatebního dne. Důležitou součástí kurzu je komunikace a práce s párem, který často není na focení zvyklý - stejně jako to bývá u novomanželů v jejich velký den.

Zjistit podrobnosti

Společenská fotografie

2 hod, Praha

Cílem kurzu je seznámit účastníky se základním "backgroundem" mimořádných událostí, které nás provází celý život a na které si chceme uchovat hezkou a hlavně použitelnou vzpomínku.

Svatba, křtiny, těhotenský portrét, maturitní ples, promoce, oslava narozenin, neobvyklá reportáž, fotografování dětí - to vše bude předmětem výkladu Jiřího Tvaroha.

Zjistit podrobnosti

Fotoexpedice

jižní Afrika, Original Safari

Můžete být nadšený cestovatel s mobilem, či digitální zrcadlovkou a Jirkovi rady zcela určitě oceníte. S někým se můžeme do diskuze a výuky ponořit hlouběji, pokud budete mít zájem.

Čeká nás rozmanitá krajina, detaily, noční obloha, lidé, divoká zvířata. Na místě si fotografie protřídíme, Jirka poskytne zpětnou vazbu a probereme editaci fotografií.

Zjistit podrobnosti

Fotovýlet

odpoledne, tématické focení jižní Čech

Hodit starosti za hlavu. Nechte děti, manžela, psa doma. Vezměte s sebou foťák, objektivy a nadšení. Pojďte si zarelaxovat focením nad tématem co vás zajímá. Potkejte podobné nadšence.

Pokud něco nepůjde, budete mít technický dotaz, potřebu konzultovat - bude vedle vás Jiří Tvaroh. Stejně tak připraví i celý koncept výletu.

Zjistit podrobnosti

Individuální

Školení, poradenství, cokoliv

Potřebujete fotit něco velmi specifického? Poradím vás s technikou i zpracováním foto. Nebo vás čeká žánr, kterému jste se nikdy nevěnovali?

Využijte osobní nebo on-line konzultaci. Rád za vámi případně přijedu.

Zjistit podrobnosti

/

Aktuální termíny

Níže naleznete aktuální termíny fotokurzů pro rok 2024. Termíny kurzů vypisuji v průběhu celého roku. Hlašte se i v případě, pokud je požadovaný kurz naplněn - zařadím vás mezi náhradníky. Při vypsání nového termínu vás budu informovat.

Mobil Foto

2 900 Kč

Svatební foto v praxi

 • 6. října 2024
 • Praha, 5 hod. workshop
 • Obsazenost viz Fotoškoda

Jak zachytit důležité rodinné okamžiky

 • 7. října 2024
 • Praha, 3 hod. přednáška
 • Obsazenost viz Fotoškoda

Foťák Začátečníci

4 800 Kč

Foťák Pokročilý

4 800 Kč

Fotoexpedice Afrika

 • jaro/zima 2025
 • Zažijte Namibii přes hledáček fotoaparátu.
 • Foťte klidně mobilem - zlepšíte se
 • Zkušený průvodce a zkušený lektor za vámi :)
 • Obsazenost viz Original Africa

Vypisování termínů, dárkové poukázky

Pokud vám termíny nevyhovují, jsou obsazené, nebo si ještě nejste jisti, napište mi. Zařadím vás mezi zájemce a při dalším vypsání termínů (pro začátečníky přibližně čtyřikrát ročně) se vám připomenu.

Je také možné připravit dárkovou poukázku s platností 1 rok. Obdarovaný si pak vybere termín a zaměření dle svého uvážení. Dárkovou poukázku předávám osobně nebo zasílám poštou.

Přihlášení do kurzu

Přečtěte si podmínky přihlášení a storna kurzů v Č. Budějovicích. Zašlete email s předmětem "kurz" na jiri@jiritvaroh.cz. Po mém potvrzení vaší žádosti jste zapsání.

Podrobnější informace

Přečtěte si o průběhu kurzu na blogu - fotografické kurzy v Českých Budějovicích pro začátečníky a pro pokročilé. Případně mi zavolete/napište a rád vše vysvětlím.

Individuální kurz

Pokud potřebujete řešit specifický problém - praxe v terénu, fotografování produktů vlastními silami, zařídit si ateliér či editovat fotografie. Školení je možné řešit on-line či osobně. Cena je 2000 Kč/hod.

Zákulisí, žijící komunita

Prohlédněte si na Facebooku profil Fotografické kurzy České Budějovice. Najdete zde fotografie z aktuálních kurzů, výletů, a setkání. Účastí na kurzu fotografické poznání nekončí.

Těším se na spolupráci ;-)

Logo Jiří Tvaroh Photographer