• Fotografické kurzy pro začátečníky

  17.12.2013

  ZÁKLADNÍ INFORMACE

  Lektor Jiří Tvaroh má již pět let praxe s fotokurzy v Českých Budějovicích. Jirka je také lektorem Nikon Školy, kdy například v říjnu 2015 školil prodejce techniky Nikon. Pořádá také workshopy v Praze v centru Fotoškoda.

  Cílem kurzu je naučit využívat fotoaparát na jiné než plně automatické režimy (zelený čtverec, režim portréty, krajina, makro..). Nevíte, co je to čas, clona, citlivost? Kdy a jak správně tyto hodnoty nastavit? Ono pochopení pak vede k zásadně odlišným snímkům.

  Jak dlouho bude kurz trvat? Dva dny, tj. cca 9 + 9 hodin. Osvědčila se nám následující osnova:
  První den:
  9:00 sraz v centru ČB ve školící místnosti, pak technická část
  13:30 společný oběd, pak základní praktická část + umělecká
  17:00 ukončení prvního dne.
  Druhý den se již potkáváme na domluveném místě v terénu:
  9:00 sraz, praktické focení, samostatné úkoly
  13:30 společný oběd, přesun zpět do ČB na promítání snímků účastníků, dotazy..
  18:00 závěr.

  Ptáte se pro koho je začátečnický kurz určen? Jednak pro opravdové začátečníky, kteří si svou digitální zrcadlovku rozbalili den před kurzem a usnuli v posteli nad návodem k obsluze. Nebo pro ty, kteří fotí neuspokojivě několik let na plně automatické scénické režimy - zelený čtverec. Kurz je určen také pro fotografy, kteří si fotoaparát teprve vybírají. Fotíte-li kompaktním fotoaparátem, nebojte se přihlásit na kurz také. Rádi vám zapůjčíme digitální zrcadlovku - můžete se tak rozhodnout, jaký přínos by investice do ní pro vás měla.

  Fotografické kurzy České Budějovice - studenti v akci

  Podrobněji o kurzu

  Již od prvního testovacího kurzu pro mé známé se snažím předejít tomu, aby některý ze zájemců neprohlásil: "Nic zajímavého ani nového jsem se nedozvěděl!". Z tohoto důvodu vyznávám uvedená pravidla:
  - lektor Jiří Tvaroh po celou dobu kurzu
  - přátelská atmosféra "tykačka"
  - neformální a téměř rodinné prostředí
  - společný oběd na kurzech
  - následné setkáván, fotografické výlety nebo další tématické kurzy.

  Vše výše uvedené prosazuji z toho důvodu, aby se účastníci neobávali na cokoli zeptat a to klidně opakovaně. Dále abych mohl kurz, informace či individuální úkoly nastavit s ohledem na rozdílnou úroveň účastníků.

  První den začneme úvodním seznámením se. Povíme si, kdo jak začínal s fotografováním, čím fotí, co by se chtěl na kurzu dozvědět, kde má problémy. Dále následuje asi nejotravnější část kurzu technicko-teoretická nalejvárna. V této části shrnuji podstatné informace a přímo si probírané zkoušíte na svém přístroji. Bez znalosti teorie by fotograf nemohl včas reagovat na rozmanité situace.

  Ve chvíli, kdy máte pocit, že do hlavy se vám již více informací nevejde a litujete své návštěvy fotokurzu, se přesouváme na společný oběd a začneme plnit žaludek. Informace se vám sami tříbí při konzumaci jídla obvykle v centru Českých Budějovic. Po obědě si se svými fotoaparáty vyzkoušíte některé fotografické postupy (zkrotíte čas, clonu..), na něž jsme narazili v dopolední části. Po návratu zpět do přednáškové místnosti pokračuji ve výkladu. Dozvíte se o základech kompozice, čemu se vyhnout, jak pracovat se světlem.. vše si promítneme na příkladech.

  Slávek v akci na fotokurzu

  Druhý den je věnován zejména praktickému fotografování. Snažíme se nasimulovat situace z reálného života fotografa - kreativní hledání zákoutí, práce pod časovým tlakem, jak pracovat s modelem, využití polarizačních a přechodových filtrů apod. Fotografování je opět přerušeno obědem, po kterém se buď ještě chvíli fotografuje nebo se vracíme zpátky do studia. Zde si povíme něco o úpravě fotografií v PC, promítáme nafocené snímky, hodnotíme, hledáme chyby.. a hlavně se vám neustále snažím pomoci.

  Často naše setkávání vaší účastí na kurzu nekončí. Uvidíme se na výletech, neformálních setkáních, Facebook profilu kurzů, nebo na jiném z nabízených kurzů.

   

  Skupinofé foto fotokurzy

   

Blog menu
TOPlist