Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak se připravit na focení portrétů?

Následující článek vám poskytne nejzákladnější rady jak se připravit na společné portrétní fotografování.

Portrétní foto je možné pořizovat v ateliéru, případně mimo - venku.

PORTRÉTY V ATELIÉRU
V ateliéru nafotíme několik desítek foto z nichž si pak vyberete 5 snímků k finální retuši - ty také odevzdávám. Retuš je podrobná a pečlivá, proto je počet snímků takto limitován.

Dopředu spolu probereme, co by fotografie měly vyjadřovat, jak se chystáte je používat, na jaký rozměr se budou tisknout. Prodiskutujeme následně oblečení a případné rekvizity.

PORTRÉTY MIMO ATELIÉR
Nejvhodnější je, když můžeme fotografovat na místě, ke kterému máte vztah. Ať už je to chalupa s rybníkem a lesy kam rádi jezdíte, nebo historické centrum města kde bydlíte a kopečky s výhledy kolem něj. Pokud má váš partner jako druhou lásku motorku a dílnu - nafotíme portrétní foto klidně tam. Rád vám se stylizací pomohu ;-)

CO SI VZÍT NA SEBE?
Vezměte si s sebou několik různých a od sebe odlišných kousků oblečení. Je vhodné si vzít takový kousek co se může případně umazat (posadíte se do trávy apod.). Vhodné je oblečení k sobě vzájemně sladit, vyhnout se výrazným logům a nápisům není-li to záměr.
Nezapomeňte na doplňky a nebojte se výrazných druhů - velmi tak obzvláštníte fotku.
Líčení a účes - pokud to není vyloženě záměr, doporučuji nechat přirozenější tak, jak jste zvyklí.
Důležité je pro mne znát vaše nápady, představy, inspiraci. Nebojte se mi říci, co se vám líbí.
Jak pózovat? Především je důležitá vaše uvolněná nálada - proto si budeme povídat i o jiných věcech než focení, budu rád za tykání.. přeji si totiž, abyste se cítili uvolněně a ne jako při návštěvě zubaře :) Na oné uvolněné atmosféře pak budeme stavět pózování a výrazy pro výsledné snímky. Mimo ateliér fotím spíše "reportážním" stylem - když nebudete sami vědět, budu vám navrhovat různé činnosti, nápady a při nich fotografovat. Vyberu pak ty nejlepší snímky.

Jiří Tvaroh a Alena Tvarohová

Při focení je přítomna má manželka Alča. Jak pro pomoc při stylingu, držení odrazky či rozesmívání fotografovaných. Jednoduše - cílem je, abyste si focení maximálně užili ;-)

Předchozí článek Následující článek