Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Carmen - Otáčlivé hlediště

V loňském roce jsem se mohl podívat do zákulisí filmové produkce filmu Babovřesky 3, letos jsem kulisy fotografování změnil. Fotografoval jsem v Českém Krumlově na Otáčlivém hledišti, které je umístěné v zámecké zahradě. Toto umístění vytváří překrásné přírodní kulisy pro scény, jež se promyšleně odehrávají kolem točny plné diváků. Každý rok navštíví rozmanitá představení kolem 55 tisíc diváků. Osobně mne vždycky překvapí využití různých doplňků - automobily, oheň, výbuchy, koňská jízda, velké scény.. které by v klasickém sály byly obtížně proveditelné.

Bylo velmi zajímavé být účasten kostýmové zkoušky, tedy těsně před plánovanou premiérou. Řešily se drobné provozní detaily kulis, ne každý ma svůj kostým, pozice zpěváků, herců.. ale přes to jejich výkony působily finálním dojmem. Zažili jsme i krátkou pauzů způsobenou přeháňkou.

Fotografické zajímavosti: některé snímky byly pořizovány i na citlivost ISO 25 600 z důvodu, aby byl zachycen pohyb v akční scéně. I přes kvalitní vybavení - Nikon D4 + Nikkor 70-200 f2.8 VR je na některých snímcích znát více šum. Je však třeba si uvědomit, že je nesmyslné fotografovat s bleskem (přicházíte o atmosféru). Dále při případném tisku se šum ztratí, případně je možné RAW pečlivě ostřit pro zamýšlený formát a šum potlačit. Záměrně se vyhybám násilnějším postupům v grafických editorech, kdy se šum velmi redukuje spolu s mizením detailů a kresby v obraze. Zde je opět nutné postupovat citlivě s vědomím budoucího užití snímku.

Předchozí článek Následující článek