Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Wienerberger, kalendář 2022

Musím se přiznat, že samotnou krajinu příliš často nefotografuji. Spíše v kontextu s budovou či lidmi. Má myšlenka byla, aby fotky vznikly na místech atraktivních pro turisty a příroda v onom místě vysthihla dané roční období. Nakoupil jsem neutrální šedé filtry, naučil se tahat stativ a brzy ráno vstávat ;-)

Prohlédněte si backstage video, jak probíhalo fotografování dubnového snímku z vyhlídky Baba za východu slunce.. Doporučuji zapnout zvuk. Protože to, co slyšíte ráno v lese ještě před východem slunce, je nádherné!

Ne vždy bylo fotografování úplně jednoduché. Trochu toho adrenalinu jsem zažil při focení pro měsíc listopad z rybářské lodičky (ale výsledná fotka stojí za to). Snímek na Panské skále jsem fotil na 3 pokusy, kdy jsem nakonec stejně zvolil ten první. Jindy jsem využil služby kameramana Petra Baštáře jakožto nosiče (a vytvořil o ono backstage video). Protože táhnout dlažbu, střešní tašku, stativ, fotoaparáty na vyhlídku Baba po tmě před východem slunce není vyloženě úkol pro jednoho. Jindy byla přítomna má manželka s dětma. Focení bylo skvělé, děkuji společnosti Wienerberger za tuto možnost!

Předchozí článek Následující článek