Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Setkání jihočeských fotografů

Od roku 2017 pořádám setkávání jihočeských tvůrců z oblasti foto, video, grafiky, animace. Nahlédněte do historie našich setkání.

Setkání VII., 2024

21. února 2024 jsme se setkali po sedmé. V předchozím ročníků se nás mnoho nesešlo a já dostal nápad - oslovit další tvůrce z oblasti videotvorby. Osobně jsem mluvil na téma Rodinné fotografie ve Finsku + ekonomická recese. Další skvělé povídání si připravili Libor Sváček (série PF ka), Miroslava Trusková (krásné umělecké foto), Michal Baly Vítovec (zákulisí focení Dakaru), Milan Havlík (portréty pamětníků Trhovosvinecka).

Setkání VI., 2023

17. ledna 2023 jsme akci již pošesté zopakovali. Díky předvánočnímu shonu jsme setkání přesunuli až na leden. Myslím, že zajímavé historky a reakce rozpoutalo mé téma "nespokojený zákazník - ženich". Aneb někdy se můžete snažit jak chcete, ale stejně to nepomůže :) O tajích soutěží a umělecké fotografie nás zasvětil Jiří Šneider - děkujeme!

Setkání V., 2021

9. prosince 2021 jsme akci popáté zopakovali. Díky nucené covid-roční pauze jsme byli nuceni jeden ročník vynechat. I přes probíhající Covid opatření se nás sešlo kolem dvaceti fotografů. Já jsem vyprávěl o tom, jak jsem prožíval a přežíval Covid. Navázal na mne pan Kubeš svým povídáním o focení vzdálených objektů - Astrofoto ze Strakonic. Tématem mmo prezentace také byli zkušenosti s přechodem na bezzrcadlové fotoaparáty.

Setkání IV., 2019

25. listopadu 2019 jsme akci již počtvrté zopakovali. Představil se mladý, ještě v ČB studující, fotograf Matěj Madar. Michal Vítovec popovídal o fotografování na Dakaru a Jirka Huml o využíti fotografie při vyšetřování trestných činů policii ČR. Já jsem tentokrát všechny nudil o fotografování svatby - ale dvou kluků u Traunsee.

Setkání III., 2018

27. listopadu 2018 jsme akci již potřetí zopakovali. Svou celou flotilu dronů přivezl Jan Sommer, promítaly se fotky z rally, tvorba kalendáře či volné umělecké tvorby.

Setkání II., 2017

Na podzim, konrkétně v listopadu 2017 jsme akci zopakovali. Své fotky z akce poskytla také účastnice Lenka.

Setkání I., 2017

Jak To vše začalo"

Již delší dobu jsem v sobě nosil myšlenku, že znám spoustu kolegů fotografů dle jejich práce, ale osobně se příliš nesetkáme. Pokud někde něco fotím, tak tam hold nemůže být jiný kolega fotograf. Stejně tak se člověk svou fotografickou praxí postupně vyprofiluje k nějakém uzaměření. Architektura, fashion, umění, sport.. to byla druhá myšlenka. Povědět něco zajímavého o své fotografické disciplíně a povídat si tak napříč svojím zaměřením.

Proto jsem se rozhodl na konci února 2017 oslovit všechny možné kolegy fotografy. Konečným impulsem k tomu setkání uspořádat bylo narození mojich dětí - dvojčat Anežky a Elišky. Při výběru pozvaných jsem se zaměřil zejména na ty, kteří se fotografováním živí a působí úspěšně ve svém oboru delší dobu. Zbalil jsem projektor, svou prezentaci a šel na všechny čekat do bistra Cobliha. Mohli jsme se tak těšit z účasti:
Libor Sváček
Richard Nowak
Zuzana Scharf
Lucie Kout
Petr Zikmund
Miloš Vatrt
Jan Sommer
Aleš Motejl
Václav Petrovitz
Přemysl Fejfar
Michal Landa
Eva Albrechtová
Jaroslav Klíma
Adéla Prášková
Michal Krninský
Bára a Nela - Fotoface
Lenka Pužmanová
Jiří Šneider
Martin Tůma
Petr Lundák
Petr Kubát
Tomáš Čamra
Petr Zachnor
Šárka Belešová
Michal Duda
Milan Kníže
... a možná ještě někteří, na které jsem, omlouvám se, zapomněl.

Předchozí článek Následující článek