Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Setkání jihočeských fotografů

Již delší dobu jsem v sobě nosil myšlenku, že znám spoustu kolegů fotografů dle jejich práce, ale osobně se příliš nesetkáme. Pokud někde něco fotím, tak tam hold nemůže být jiný kolega fotograf. Stejně tak se člověk svou fotografickou praxí postupně vyprofiluje k nějakém uzaměření. Architektura, fashion, umění, sport.. to byla druhá myšlenka. Povědět něco zajímavého o své fotografické disciplíně.

Proto jsem se rozhodl na konci února 2017 oslovit všechny možné kolegy fotografy. Zaměřil jsem se zejména na ty, kteří se fotografováním živí a působí úspěšně ve svém oboru delší dobu. Zbalil jsem projektor, svou prezentaci a šel na všechny čekat do bistra Cobliha. Mohli jsme se tak těšit z účasti:
Libor Sváček
Richard Nowak
Zuzana Scharf
Lucie Kout
Petr Zikmund
Miloš Vatrt
Jan Sommer
Aleš Motejl
Václav Petrovitz
Přemysl Fejfar
Michal Landa
Eva Albrechtová
Jaroslav Klíma
Adéla Prášková
Michal Krninský
Bára a Nela - Fotoface
Lenka Pužmanová
Jiří Šneider
Martin Tůma
Petr Lundák
Petr Kubát
Tomáš Čamra
Petr Zachnor
Šárka Belešová
Michal Duda
Milan Kníže
... a možná ještě někteří, na které jsem, omlouvám se, zapomněl.

Setkání II., listopad

Na podzim, konrkétně v listopadu 2017 jsme akci zopakovali. Své fotky z akce poskytla také účastnice Lenka.

Setkání III., listopad

27. listopadu 2018 jsme akci již potřetí zopakovali. Svou celou flotilu dronů přivezl Jan Sommer, promítaly se fotky z rally, tvorba kalendáře či volné umělecké tvorby.

Setkání IV., listopad

25. listopadu 2019 jsme akci již počtvrté zopakovali. Představil se mladý, ještě v ČB studující, fotograf Matěj Madar. Michal Vítovec popovídal o fotografování na Dakaru a Jirka Huml o využíti fotografie při vyšetřování trestných činů policii ČR. Já jsem tentokrát všechny nudil o fotografování svatby - ale dvou kluků u Traunsee.

Setkání V., listopad

9. prosince 2021 jsme akci popáté zopakovali. Díky nucené covid-roční pauze jsme byli nuceni jeden ročník vynechat. I přes probíhající Covid opatření se nás sešlo kolem dvaceti fotografů. Já jsem vyprávěl o tom, jak jsem prožíval a přežíval Covid. Navázal na mne pan Kubeš svým povídáním o focení vzdálených objektů - Astrofoto ze Strakonic. Tématem mmo prezentace také byli zkušenosti s přechodem na bezzrcadlové fotoaparáty.

Setkání VI., LEDEN

17. ledna 2023 jsme akci již pošesté zopakovali. Díky předvánočnímu shonu jsme setkání přesunuli až na leden. Myslím, že zajímavé historky a reakce rozpoutalo mé téma "nespokojený zákazník - ženich". Aneb někdy se můžete snažit jak chcete, ale stejně to nepomůže :) O tajích soutěží a umělecké fotografie nás zasvětil Jiří Šneider - děkujeme!

 

Předchozí článek Následující článek