• Setkání jihočeských fotografů

  13.11.2017

  Již delší dobu jsem v sobě nosil myšlenku, že znám spoustu kolegů fotografů dle jejich práce, ale osobně se příliš nesetkáme. Pokud někde něco fotím, tak tam hold nemůže být jiný kolega fotograf. Stejně tak se člověk svou fotografickou praxí postupně vyprofiluje k nějakém uzaměření. Architektura, fashion, umění, sport.. to byla druhá myšlenka. Povědět něco zajímavého o své fotografické disciplíně.

  Proto jsem se rozhodl na konci února 2017 oslovit všechny možné kolegy fotografy. Zaměřil jsem se zejména na ty, kteří se fotografováním živí a působí úspěšně ve svém oboru delší dobu. Zbalil jsem projektor, svou prezentaci a šel na všechny čekat do bistra Cobliha. Mohli jsme se tak těšit z účasti:
  Libor Sváček
  Richard Nowak
  Zuzana Scharf
  Lucie Kout
  Petr Zikmund
  Miloš Vatrt
  Jan Sommer
  Aleš Motejl
  Václav Petrovitz
  Přemysl Fejfar
  Michal Landa
  Eva Albrechtová
  Jaroslav Klíma
  Adéla Prášková
  Michal Krninský
  Bára a Nela - Fotoface
  Lenka Pužmanová
  Jiří Šneider
  Martin Tůma
  Petr Lundák
  Petr Kubát
  Tomáš Čamra
  Petr Zachnor
  Šárka Belešová
  Michal Duda
  Milan Kníže
  ... a možná ještě někteří, na které jsem, omlouvám se, zapomněl.

  Setkání II., listopad

  Na podzim, konrkétně v listopadu 2017 jsme akci zopakovali. Své fotky z akce poskytla také účastnice Lenka.

  Setkání III., listopad

  27. listopadu 2018 jsme akci již potřetí zopakovali. Svou celou flotilu dronů přivezl Jan Sommer, promítaly se fotky z rally, tvorba kalendáře či volné umělecké tvorby.

  Setkání IV., listopad

  25. listopadu 2019 jsme akci již počtvrté zopakovali. Představil se mladý, ještě v ČB studující, fotograf Matěj Madar. Michal Vítovec popovídal o fotografování na Dakaru a Jirka Huml o využíti fotografie při vyšetřování trestných činů policii ČR. Já jsem tentokrát všechny nudil o fotografování svatby - ale dvou kluků u Traunsee.

  Setkání V., listopad

  9. prosince 2021 jsme akci popáté zopakovali. Díky nucené covid-roční pauze jsme byli nuceni jeden ročník vynechat. I přes probíhající Covid opatření se nás sešlo kolem dvaceti fotografů. Já jsem vyprávěl o tom, jak jsem prožíval a přežíval Covid. Navázal na mne pan Kubeš svým povídáním o focení vzdálených objektů - Astrofoto ze Strakonic. Tématem mmo prezentace také byli zkušenosti s přechodem na bezzrcadlové fotoaparáty.

  Setkání VI., LEDEN

  17. ledna 2023 jsme akci již pošesté zopakovali. Díky předvánočnímu shonu jsme setkání přesunuli až na leden. Myslím, že zajímavé historky a reakce rozpoutalo mé téma "nespokojený zákazník - ženich". Aneb někdy se můžete snažit jak chcete, ale stejně to nepomůže :) O tajích soutěží a umělecké fotografie nás zasvětil Jiří Šneider - děkujeme!

   

Blog menu
TOPlist