Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nikon škola - Fotografujeme svatby profesionálně

Realizaci workshopu s názevem Fotografujeme svatby profesionálně pod značkou Nikon škola jsme plánovali dlouho dopředu a velmi pečlivě. Plánování zahrnovalo několik schůzek v Praze, obhlížení vhodných prostor a pak přípravu samotného WS. Od začátku jsme měl vizi udělat setkání pro lidi, kteří již o focení něco ví a chtěli by se zaměřit na svatby. Aby měli možnost získat obsáhlé postřehy přímo z praxe - z mých zkušeností za 13 let fotografování svateb.

Projevil jsem představu realizovat workshop stylem - připravíme se den předem na fotografování opravdové svatby se vším všudy! A Nikon škola mi v tomto směru vyšla maximálně vstříc.

První den tak posloužil ke krátkému seznámení se. Využili jsme krásné a inspirativní prostory Nikon Photo Gallery v centru Prahy. Povídali jsme pak o tom, jak funguje svatební business, jak organizovat fotografování během dne, na co si dát pozor, probrat potřebnou techniku apod. Díky této první části jsme byli připravení na další den...

Druhý den již začal poměrně brzy ráno fotografováním příprav, tak jako na skutečné svatbě. A to konkrétně v krásném Park Hotelu Popovičky. Před každým blokem jsme si vždy rozebrali inspirativní snímky, na co si dát pozor, jakou použít techniku. Následovaly bloky obřad, kdy jsem byl v roli oddávajícího, svatební oběd a fotografování portrétů. Tento den byl dlouhý a obsahově vyčerpávající. Začínali jsme v 8 hod ráno a končili k večeru povídáním a promítáním snímků.

Děkuji všem za účast, odměnou mi bylo vaše nadšení a na závěr dne skutečnost, že jste se posunuli ve fotografování dále.

Více snímků: Flickr Nikon škola
Autoři snímků ze zákulisí: všechny já až na vyjímku - můj portrét manželka Alča a Monika Biggs při svatební obřadu. Děkuji :)

Předchozí článek Následující článek