Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Eurotrip

Náš výlet po Evropě, který se konal začátkem jara 2015, nám zasahoval do Velikonoc. Zažili jsme je tak v některých námi navštívených státech. Neprováděli jsme žádné velké rezervace předem, jen si vytipovali několik míst a pak spíše stylem ze dne na den dle nálady a počasí. Protože jako jeden z hlavních suvenýrů cesty měl být italský sýr parmazán, touto zemí jsme tedy museli končit. Popíši několik hlavních bodů, které zároveň můžete najít na fotkách.

První zastávka byla ve Sttutgartu, kde jsme navštívili muzeum aut Porsche. Krásná moderní budova, uvnitř ještě krásnější vozy. V Německu jsme ještě stihli navštívit katedrálu v Cáchách, prohlédnout si město a jeho úžasně nazdobené výlohy a ochutnat jídlo ve stylu "fast-food Karel Veliký".

Pak jsme se přesouvali do Holandska - bydleli jsme na pobřeží v městečku Noordwijk, odkud jsme si udělali výlet do Keukenhofu - ráj tilupánů a dalších rostlin. V Amsterdamu jsme objevili zajímavý automat na jídlo, ochutnali místní sýry, čichem ochutnali místní coffee shopy a zrakem Red light district :)

Další zastávkou byla Belgie - Antwerpy, kde jsme vyfotili diamantovou burzu a ochutnali wafle. Bydleli jsme v městčku Gent - středověký hrad.

Protože jsme toužili po lepším počasí, vydali jsme se do Francie - Alsaska. Zde jsme bydleli v penzionku na vinici, jejíž vínem jsme byli uvítáni v pokoji. Na večeři jsme si pěšky zašli do vesničky vedle a ochutnali úžasné pokrmy tradičně inzerované na křídou popsaných tabulích. Musím říci, že maso je opravdu jiné než u nás v ČR! Stihli jsme ještě katedrálu ve Štrasburku a již jsme spěchali přes Švýcarsko do Itálie.

Rovnou do Itálie? Ano, ve Švýcarsku bylo skutečně nehostinné počasí. Zatímco ve Francii bylo větrno, deštivo a slabých 10 stupňů - v Itálii nad Komským jezerem bylo přes 20 stupňů a zcela jasno! Ubytovali jsme se vysoko nad jezerem na agrofarmě, kde jsme po rychém výšlapu zažili nádhernou večeři - oheň v krbu, pod vámi osvětlené vesničky na pobřeží jezera..

Jedním z posledních míst byla Verona, kterou jsme si zamilovali a kde jsme si pobyt prodloužili. Malebné "malé a klidné" městečko,nejlepší jídlo v místní restauraci kterou jsme navštívili 2x a kde nás učili objednat si v italštině :)

 

Předchozí článek Následující článek