Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Asistentka fotografa

Když jsem začínal fotografovat svatby, jezdil jsem na focení sám. Stále víc mne bavilo hrát si se světlem (odrazné desky, blesky, další technika..) a potřeboval jsem další ruce na pomoc. Časem jsem také zjistil, že na této pozici je pro mne jako muže velmi výhodné mít ženu - my muži fotografové často řešíme megapixely snímačů nebo kresbu objektivů.. zapomínáme však na to, že na svatbě se hlavně nevěsty chtějí cítit nejkrásnější, upravené. Řeší problémy s oblékáním šatů, pramínek vlasů v čele při focení portrétů nebo organizační záležitosti. Jak jsem toto vyřešil já, abych se mohl plně soustředit na svou práci? Pracuji s mou manželkou Alčou :) Požádal jsem o názor 3 letošní svatební páry.

asistentka fotografa na svatbě

Svatební pár Ilona a Norbert o Alče:
1. Fotograf na svatbě nebyl sám, měl doprovod, tudíž nám ho nebylo líto a neměli jsme za něj pocit zodpovědnosti, že se nebaví... (Norbertova fobie, aby nikdo nebyl sám, opuštěný a smutný :-) )
2. Asistentka (velmi fyzicky zdatná) se starala o veškeré fotografovi "nezbytnosti", takže mohl mít zcela volné ruce a plně se soustředit na svou práci.
3. Jako nevěstě mi byla velkou pomocnicí při úpravě účesu, šatů (vlečky), kytice...měla na tyto věci "ženský" smysl pro detail.
4. Pomáhala uvolnit atmosféru, byla velmi příjemná a veselá, takže i taková nefotogenická polena jako my dva, vypadají na fotkách přirozeně!
5. Dokázala proměnit naši noční můru, jakou pro nás představa strojeného svatebního focení byla, v příjemně strávený čas, který jsme si nakonec parádně užili!
6. Je to originální vkusná mladá dáma, od níž si každý nechá rád poradit a realizovat její nápady na fotkách se vyplatilo!
7. A jako lékař - pragmatik si neodpustím poznámku na závěr: za JEDNU cenu, máte DVA :-)

Fotokoutek na svatbě

Svatební pár Hanka a Radko o Alče:
"Alča byla z našeho pohledu naprosto nezbytná. Už když jsem si vybírala, kdo bude fotit na svatbě, tak asistentka byla velký plusový bod. Navíc se ukázalo, že Alča je nejen šikovná a nezbytná v aranžování zátiší, resp. přípravě okolí, vytvoření letmé chvilky, viz fotka s vlajícím závojem. Ale zároveň poskytuje fotografovi takový background, že se on sám může plně soustředit na zachycení dokonalého momentu. Krom toho jste v týmu jeden muž a jedna žena a žádná ze stran tak nemá "přesilovku":-) a jako tým tak dokážete naladit uvolněnou a pozitivní atmosféru:-)!"

Asitentka na svatbě

Svatební pár Jana a David o Alče (malinko i o mně):
"Děkujeme Jirkovi a Alče za perfektně odvedenou práci a skvělou atmosféru během focení nejen během obřadu ale i příprav a vůbec celého svatebního dne. Po několika účastech na jiných svatbách, jsme nechtěli experimentovat s levnými fotografy a rovnou jsme šli na jistotu. Jsme oba hodně nároční a ode všech dodavatelů jsme očekávali profesionální výkon, ale Jirka předčil i naše velká očekávání. Nestalo se, abychom čekali než vymyslí, jak máme stát, nebo kde se budeme fotit a s kým. Byl vždy tam, kde být měl, aby mu nic neuniklo a přesto se nikomu nepletl do cesty, jakoby tam nebyl... Na jiných svatbách jsme se nesetkali s tím, že by měl fotograf s sebou asistentku, ale dokud to nezažijete, nevíte, že ji vlastně chcete a potřebujete. Jirka tvoří s manželkou Alčou vynikající pár a při práci se přirozeně doplňují. Hned to neoceníte, ale byly desítky momentů, kdy je její pomoc nedocenitelná, ať už je to asistence při oblékání, srovnávání šatů, šperků při každém pózování nebo podání kapesníčku. A zapomeňte, že od toho máte svědkyní či družičky, žádnou z nich nenapadne to, co je potřeba v ten daný okamžik, žádná z nich nebyla na tolika svatbách... Asistentka je druhýma očima fotografa, a jak známo, více očí... a tak Vám žádnou fotku nezkazí přetočený šperk, pokroucené šaty nebo nudle u nosu ;-) Děkujeme Alčo!" 

Předchozí článek Následující článek